DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Geocaching - Tomasook

Minoritské zahrady

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Přijďte se podívat do míst, ze kterých se vám naskytne nejen malebný výhled  na řeku a hornický skanzen v údolí, ale objevíte i krásu Minoritských zahrad, které se ukrývají jen kousek od náměstí. Pozor! do zahrad je omezený přístup. V letních měsích od 7 do 20 hodin a v zimních od 9 do 16 hodin. Prosím dodržujte návštěvní řád. Keš se nachází kousek od cesty, pro její odlov nemusíte nic rozebírat, použijte fotohint.  Přeji příjemnou zábavu. 

Minorité v České Republice

Počátky minoritů v našich zemích jsou zahaleny temnotou. Pozdější, zvláště barokní tradice a z ní vycházející nekritičtí autoři historických prací se snaží dokázat, že první synové sv. Františka přišli na naše území velmi záhy, již ve dvacátých letech 13. století. To však nelze spolehlivě doložit. Z různých údajů se dá vyvodit, že první minorité k nám přišli z Německa jako výsledek misijního snažení tamních bratří. Zásluhu na tom, že se u nás mohli usadit, mají především čeští králové z rodu Přemyslovců, konkrétně Václav I., který je  před rokem 130 uvedl do Prahy.

První řádové domy náležely k saské provincii, kolem roku 1239 byla vytvořena zvláštní provincie česko-polská, která vydržela až do roku 1517. Tehdy došlo k rozdělení na provincii českou a polskou, přičemž moravské konventy se staly součástí provincie rakouské a v letech 1732 – 1822 tvořily samostatnou provincii. Roku 1822 byla ustavena provincie česko-moravsko-slezská, která byla roku 1919 proměněná v československou provincii sv. Cyrila a Metoděje, do níž spadaly i slovenské řádové domy. Od roku tvoří minoritské kláštery opět samostatnou provincii Řádu menších bratří v České republice.

 

Flag Counter